fbpx
Войти
Регистрация


Ловля судака на поплавок
30 июнь

Ловля судака на поплавок

Спіймати судака значного розміру - справа непроста, трапляється досить рідко, і не тільки тому, що лише небагато чим хижакам судилося вирости до рекордних розмірів. Велика риба в процесі свій життєдіяльності набуває величезний досвід, тому перехитрити її дуже складно. Найкращий час для лову крупного судака припадає на кінець березня. В цей час судак йде з глибини і спрямовується на мілководді. І причина не тільки в підвищенні температури води, але і в зміні положення сонця.

На великих річках і озерах

В середині березня поведінку річкового судака мало чим відрізняється від озерного. В цей час він йде з глибини на мілководді, щоб дати життя новому поколінню. Судак воліє нереститися на ділянках глибиною від одного до максимум двох метрів. Спочатку до нерестовим ділянок підходять самці, вони починають готувати місце для гнізда і захищати територію від конкурентів. У період нересту самця можна дізнатися по темному забарвленню його луски. Дуже часто трапляються самці зі слідами ран на шкірі, що обумовлено частими сутичками з суперниками в боротьбі за територію. Зазвичай через тиждень після того, як самці підготують гнізда для відкладання ікри, до них приєднуються самки. Але перед тим як самки покинуть глибокі місця і почнуть нереститися, може пройти два тижні.

Саме в цей період шанси зловити судака рекордного розміру надзвичайно великі. Я завжди відпускаю велику рибу, особливо спійману в преднерестовий період, адже саме від неї залежить доля майбутніх поколінь і стан популяції в цілому. Якщо брати всю спійману велику рибу, чисельність популяції хижака може скоротитися в короткі терміни, чого не можна допустити. Тому якщо вам все ж посміхнулася удача спіймати крупного судака в цю важливу для риби час, відпустіть його.

Ловля за допомогою поплавка

Для лову судака на поплавок прекрасно підходить вудилище із змінною довжиною Speed ​​Master Multizander 2,70 / 3,00 м. Зазвичай я беру поплавці вантажопідйомністю 3-5 грамів, цього ваги цілком достатньо. Цей спінінг використовую в комбінації з котушкою Teclmium розміру 3000, на яку намотую нейлонову волосінь діаметром 0,22 мм. На мою думку, це ідеальна снасть для лову трофейного судака навесні за допомогою поплавка на мертву рибку. В якості наживки підійде невелика рибка розміром від семи до десяти сантиметрів. Знадобиться ще гачок, я вважаю за краще Gamakatsu 4-го розміру. І запам'ятайте: ніяких трійників і плетінки в якості основної волосіні. Тут необхідна комбінація легких снастей: вудилище, з тестом до 20г, котушка невеликого розміру, тонка нейлонова волосінь, поплавок і гачок.

За допомогою ехолота я намагаюся знайти дрібні ділянки водойми, які можуть залучити судака. Бажано, щоб дно відрізнялося різноманітними структурними елементами. Судак любить нереститися в місцях, де дно вкрите невеликим шаром мулу або килимом відмерлої рослинності. Він не любить рівного піщаного дна. Перед тим, як самка вимітає ікру, самець будує гніздо. Місце, вибране для нього на твердому ділянці дна, яке так ретельно очищається від мулистих частинок, що стають видно коріння водоростей. Діаметр гнізда становить близько півметра. Будується воно у відносно дрібних місцях - від 0,5 до 1,5 метра

Самка відкладає ікру в гніздо і йде, самець же залишається і охороняє його до того моменту, поки не виклюнутся личинки.

Якщо мені вдається знайти перспективне місце, то опускаю якір на глибині трьох метрів і вже звідти закидаю свою снасть в зону мілководдя. Як правило, ловлю двома вудлищами, одне з яких оснащую поплавком, інше ж тільки грузилом вагою 10-15 грамів без поплавка. У більшості випадків клювання судака агресивні. Після того як він жадібно вистачає рибку, потрібно відкрити шпулю і почекати дві-три секунди перед тим, як зробити підсічку. Ви отримаєте фантастичні відчуття від виведення крупної риби легким вудилищем. Кілька тижнів тому мені вдалося зловити 23 пристойних судака за допомогою цього методу. Найменший був довжиною понад 70 см, а розміри двох інших були просто рекордними - 102 і 104 сантиметри відповідно!

Не пропускайте обережні клювання судака

Одного разу приблизно в цей же період я з товаришами виїхав на триденну риболовлю на судака. У перший день мені і двом моїм колегам не пощастило, зате два наступних дня були просто фантастичними. Мої напарники не могли повірити, що судак ловиться на мілині і може досягати таких розмірів. Тоді у нас були ті ж вудилища SpeedMaster Multizander, але без поплавка. Оснащення представляла собою ковзне грузило вагою від 10 до 15 грамів, яке вільно ходило по волосіні до невеликого стопора, розташованого в 45-55 см від гачка. Тобто відстань до повідця становило 45-55 см. Як бачите, снасть була гранично простий.

Але навіть за допомогою такої нехитрої снасті можна домогтися ефективної презентації мертвої рибки у самого дна. Дуже часто клювання судака відрізняється агресивним характером, але більш великий хижак може просто проковтнути рибку цілком, і як клювання може бути ледь відчутний стусан ... Будьте уважні до обережним і не акцентованим поклевкам, це може бути клювання трофейного екземпляра.

Не вірите - пробуйте самі

Це здається пошта неймовірним, але це правда. Два останні тижні моєї роботи в якості гіда були просто фантастичними. Мої гості, які виходили зі мною на рибалку, не вірили власним очам. Запевняю вас, ловля легкими снастями доставляє масу задоволень. Але легке вудилище має бути дуже м'яким. Використання нейлоновою монофілиюй волосіні обов'язково: плетінка не підійде, судак відчуває різницю. Ця тонка техніка лову чудово працює. Сідайте в човен і спробуйте знайти перспективні ділянки. Протягом одного дня іноді доводиться обловлювати до 20 різних місць, і в 17 з них годі й знайти рибу. Але для того щоб зловити судака-монстра, іноді цих двох-трьох місць досить ...

Поради та маленькі хитрощі

Для більшої стійкості човна використовуйте два якоря. Слідкуйте за напрямком вітру до того, як вийти на риболовлю.
Вудилище light в комбінації з монофильной нейлонової волосінню діаметром 0,22-0,25 см - потужна зброя в руках рибалки. На таку снасть можна без проблем витягнути судака вагою понад 12 кг. Головне - не форсувати виведення.
Гачок потрібно фіксувати в хвостовій частині мертвої рибки, а не протягувати його через рот. Це дуже важливо при підсікання.
Використовуйте поплавок з тонкою довгою антеною, його краще видно в воді.
Після того як пішла клювання, зробіть паузу в три секунди і підсікайте. Довші паузи не обов'язкові.
При лові крупного судака завжди керуйтеся принципом "зловив - відпусти", адже від цього залежить майбутнє популяції